Masz pytanie?

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni apartament dla siebie lub zapytać o inną informację zawartą na naszej stronie, zapraszamy do wypełenienia formularza poniżej:

Strona główna Atrakcje Kraków Konsulat
SZUKAJ  
slider.jpgslider1.jpgslider2.jpg
  • Znajdź wolny obiekt
  • ZAPYTANIE
Najciekawsze atrakcje Krakowa(Konsulat)

Ambasady i konsulaty w Krakowie to budynki będące przedstawicielstwem innego kraju. Na ich terenie obowiązuje prawo Państwa, które go reprezentuje. Głównym ich działaniem jest ułatwianie komunikacji w prowadzeniu polityki między Polską a innymi krajami.

Ambasady w Krakowie - stałe placówki dyplomatyczne, kierowane przez ambasadorów swoich krajów. Najczęściej ambasady mieszczą się w stolicach. Wyjątek mogą stanowić budynki zajmowane przez misje dyplomatyczne - ambasady, znajdują się w Krakowie, w mieście będącym siedzibą organizacji międzynarodowych. W skład ambasad wchodzą również zagraniczne placówki turystyczne i kulturalne. Również w zależności od potrzeb w skład ambasady wchodzą różne wydziały, w tym m.in.: handlowy, administracyjny, konsularny, ekonomiczny, polityczny, naukowy i inne. Krakowskie ambasady utrzymują kontakty z najwyższymi władzami Państwa Polskiego.

Konsulaty w Krakowie to placówki kierowane przez Konsuli. Głównym ich zadaniem jest ochrona i pomoc obywatelom własnego kraju, zarówno podróżującym jak i mieszkającym na stałe w Krakowie. Zadaniem konsulatów jest reprezentowanie administracji publicznej. W konsulacie rozpatrywane są m.in.: wnioski nadania obywatelstwa, wydawanie paszportów, wydawanie dowodów osobistych itp.

 

Konsulat Austrii w Krakowie

Kategoria: Konsulat (Kraków)