Masz pytanie?

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni apartament dla siebie lub zapytać o inną informację zawartą na naszej stronie, zapraszamy do wypełenienia formularza poniżej:

Strona główna Atrakcje Sport i Rekreacja Hala widowiskowa Arena Kraków
SZUKAJ  
slider.jpgslider1.jpgslider2.jpg
  • Znajdź wolny obiekt
  • ZAPYTANIE

Arena Kraków

Kategoria: Hala widowiskowa (Sport i Rekreacja)

N 50° 4' 16.8524   |   N 19° 59' 0.8246
 

Opis

 

 

Arena Kraków, czyli nowoczesność i rozmach.

 


Hala Kraków Arena zbudowana została z prawdziwym rozmachem. Tego rodzaju obiekty tworzą prawdziwy klimat nowoczesności. Wspaniały, dużych rozmiarów budynek umożliwia podziwianie widowisk sportowych aż osiemnastu tysiącom osób. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce. Jego budowa trwała aż trzy lata, ale nic dziwnego – ogrom potrzebuje czasu, rozmachu oraz poważnego finansowego wysiłku.

 

Hala została oddana do użytku pod koniec maja 2014 roku, ale obiekt już wpisał się w krajobraz zabytkowego Krakowa, niosąc ze sobą powiew nowoczesności. Najważniejsze osoby odwiedzające Arenę mogą skorzystać z loży prezydenckiej, pozostali widzowie mają wygodne miejsca na widowni. Arena składa się z Dużej Hali, Małej Hali oraz powierzchni użytkowych, które mogą być wynajmowane komercyjnie, czyli odpłatnie.

 

 

Wydarzenia w Kraków Arena.

 

 

Arena Kraków to nie tylko hala główna, lecz także hala treningowa, garaż podziemny, garaże na powierzchni oraz place, drogi i dojazdy. Obiekt jest wielką inwestycją dla każdego, kto chce podziwiać wydarzenia sportowe w dobrych warunkach – jednym z flagowych wydarzeń organizowanych w tym obiekcie były Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014. Polska miała przyjemność gościć to efektowne wydarzenie sportowe, na które zwrócone były oczy całego świata. Poza tym w Arenie organizowane będą mecze piłki ręcznej, koszykówki, hokeja, pokazy bokserskie, zapaśnicze, judo, mecze badmintona, tenisa ziemnego i stołowego. Sport nie jest jedyną możliwością – w wolne od sportowych wydarzeń dni hala jest wynajmowana organizatorom kongresów, sympozjów, konferencji, festiwali. Pokazy cyrkowe w takich wnętrzach zrobią niezapomniane wrażenie, zachwycając rozmachem oraz okazałością. Widzowie po emocjonujących pokazach będą mogli posilić się w pubach, barach, restauracjach, zrobić zakupy w sklepach ulokowanych we wnętrzach obiektu.

 

Poza Areną organizowanie są różnorodne pokazy oraz wydarzenia plenerowe. W hali zainstalowany będzie także wielki ekran, mający 14 metrów wysokości. Można będzie na nim obejrzeć projekcje filmów oraz pokazy wydarzeń organizowanych w hali. Reklamodawcy zyskają także dodatkową powierzchnię reklamową dzięki temu ekranowi. Planowane jest stworzenie centrum odnowy biologicznej, jednak jest to na razie plan, na realizację którego zgromadzić trzeba będzie odpowiednie fundusze.

 

 

Dojazd do Areny Kraków.

 


Widzowie mogą podjechać pod Arenę samochodami i zaparkować auta tuż przy budynku, na nowoczesnym parkingu. Aż 1341 miejsc parkingowych czeka na gości.  Hala Arena Kraków ma znakomitą lokalizację, ponieważ znajduje się około 3,5 kilometra od centrum Starego Miasta. Bardzo dobry dojazd z centrum miasta oferują linie tramwajowe i autobusowe.

 


Kilka ciekawostek o Arenie Kraków.

 


W obiekcie zorganizowano już kilka koncertów znanych osobowości: wystąpiły tutaj takie gwiazdy, jak Elton John, Bryan Adams, Ennio Morricone, Queen, Robbie Williams, Eros Ramazzotti czy Budka Suflera. Wykonawcy mogą przynosić radość fanom korzystając ze znakomitego nagłośnienia oraz dobrego zaplecza nowoczesnego obiektu.

 

Aktualnie patronatem hali widowiskowo-sportowej jest firma Tauron.

 


Arena Kraków to prestiż, jakość oraz zysk.

 


Miasto Kraków, jako właściciel Areny Kraków, dba o optymalne wykorzystanie tego obiektu. Włodarze miasta wiedzą, że Arena Kraków kojarzy się z jakością, rozmachem i prestiżem. Oglądanie wydarzeń w takim budynku jest znakomitą ofertą dla mieszkańców Krakowa oraz turystów z całego świata.

 

 

Noclegi blisko Areny Kraków.

 

 

Największy wybór noclegów znajduje się w ścisłym centrum Miasta. Zaledwie 4 kilometry dzieli Rynek Główny od krakowskiej Areny, dzięki czemu bardzo szybko i łatwo można dotrzeć z centrum Miasta: samochodem, komunikacją miejską a nawet pieszo. Zwłaszcza przy dużych wydarzeniach, kiedy jest problem z zaparkowaniem pojazdu w pobliżu Areny Kraków, a sam dojazd i opuszczanie parkingu może zająć dodatkowy czas. Optymalnym rozwiazaniem będzie wynajęcie noclegu na Starym Mieście lub dzielnicy Kazimierz i tam pozostawienie pojazdu, a dalej szybko komunikacją miejską można dostać się do Kraków Arena. 

 

 

arena_krakow.jpg

 

 

 

Kontakt

Adres: ul. Stanisława Lema 7
Telefon: +48 12 349 11 02

Informacje dodatkowe

 

Parking: Blisko 1400 miejsc postojowych w wielopoziomowym parkingu podziemnym i naziemnym. Parking płatny. Również pobliskie parkingi, w tym obok pobliskich Galerii Handlowych - parkingi płatne w dniach imprez.

Galeria

Mapa