Masz pytanie?

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni apartament dla siebie lub zapytać o inną informację zawartą na naszej stronie, zapraszamy do wypełenienia formularza poniżej:

Strona główna Turystyka Piwne uroki Krakowa
SZUKAJ  
slider.jpgslider1.jpgslider2.jpg
  • Znajdź wolny obiekt
  • ZAPYTANIE

Piwne uroki Krakowa

Piwo to jeden uroków Królewskiego Miasta Krakowa

 
Zainteresowanie dobrym piwem w Krakowie - także ze strony odwiedzających miasto - rośnie tak gwałtownie, że temat swego czasu doczekał się osobnego artykułu na portalu BBC Travel, jednej z najbardziej popularnych stron turystycznych na świecie. Historia piwa w Krakowie sięga staropolskich czasów, kiedy w domach ten złocisty trunek był nie tylko stałym towarzyszem biesiad i rodzinnych uroczystości, ale od wieku dziecięcego (polewka piwna z dodatkiem chleba) nasi sarmaccy przodkowie na co dzień zaspokajali nim swoje pragnienie.

 

 

 

piwne uroki krakowa

 

 


Kraków z wielu względów można nazwać miastem szczególnym. Można wskazywać na jego niezwykle bogatą historię, zachowane przez lata zabytki z urokliwym Starym Miastem i Kazimierzem, a nawet specyficzną atmosferę "studenckiego miasta". Wszystko to, i wiele więcej, nadaje wyjątkowego charakteru zarówno krótkim wizytom w mieście, jak i dłuższemu pobytowi w jednym z aparatmentów, dającemu możliwość poznania jego mniej znanych cech.

Z tą opinią niewątpliwie zgadza się Andy Jarosz, autor artykułu "Krakow brews a beer scene of its own", w którym przedstawia jedną z części składowych wyjątkowej atmosfery miasta - scenę krakowskich pubów i piwa które w nich króluje. Pomimo posiadania (na chwilę obecną) tylko jednego działającego browaru w swoich granicach - CK Browaru - Kraków zapewnia mieszkańcom oraz turystom szeroki wybór pubów, w których można znaleźć całą gamę ponadprzeciętnych piw.

Takie miejsca, jak Strefa Piwa, House of Beer czy Omerta to tylko niektóre z lokali, które oferują gościom możliwość zakosztowania wyśmienitych piw w przyjemnej atmosferze. Wystarczy wejść do jednego z nich, aby zobaczyć rzesze entuzjastów piwa, w praktyce potwierdzające to, co media sygnalizują już od dłuższego czasu - coraz więcej ludzi chce pić dobre piwo. Mało kogo trzeba obecnie przekonywać, że zmiany na krajowej scenie piwnej w kierunku sięgania po bardziej różnorodne i niecodzienne piwa to rzeczywistość. Jednak duże zainteresowanie zza granicy naszymi piwnymi nawykami dodatkowo uświadamia, jak szeroko zakrojona jest to transformacja.

Aamatorzy niszowych piw, wytwarzanych przez browary rzemieślnicze lub kontraktowe, znajdą w Krakowie coś dla siebie. Wysoka jakość piw wytwarzanych w takich technologiach, sprawia, ze cieszą się coraz większą popularnością.